Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Navigace: Betty > Naši koníci

Naši koníci

Rychlost.cz - poptávka připojení

mmmmmbdddd

Stránky jsou ve výstavbě,snažíme se je co nejrychleji dodělat,děkujeme za pochopení.

 

Jalná A1/1

O: GALITZIN (GB)

M: JUSTITIA  (RUM) po ELIXIR (PL)

narozena: 19.3.1991

Jalná je už v důchodu. Je stažena z dostihů,kde se ji moc nedařilo.Osvědčila se v soutěžích militari,v nich se  učastnila i mistrovství Evropy.

Momentálně si užívá,,mateřskou". Po 1. hřebečkovi Jamalovi,má hřebečka Jaspera.Začátkem května očekává další přírustek,snad to teď bude kobylka.

V povaze je Jalná hodná,nekonfliktní,ochotná k práci,učitelka pro začínající jezdce.

30.3.2012 nám Jalinka zemřela.Tato úžasná kobylka ale  zůstane žít nadále v našich spomínkách.

 

JASPER CS

O : QUIRADO

M : JALNÁ po GALITZIN

NAROZEN : 13.5.2011

Nejmladší přírustek naší stáje.Rozmazlované koňátko,do kterého vkládáme veliké naděje.Snad se mu povede jít ve stopách maminky.

Jasper se v sezoně 2014 začal se svou učitelkou-jezdkyní Majkou učit základům jízdy,zdá se,že má nějak moc nohou nato,aby si je dobřestíhal ohlídat,občas dělají něco jiného,než se od nich očekává.

V sezoně 2015 Jasper s Majkou,která se mu od narození věnuje,začíná pěkně reprezentovat náš klub.Zkouší to na parkurových soutěžích i soutěžích všestrannosti.

Sezona 2016 je pro Jaspera,pokud je soustředěný a nevzteká se úspěšná.Držíme pěsti,ať se daří pořád.

 JAMAL ČSP

O:ALL RASCHID

M:JALNA po GALITZIN

NAROZEN:17.11.2OO7

 

 

 

 

BUKVA   VP4 - SLOVENSKÝ ŠPORTOVÝ PONY

 O: BRANCO

 M: KUHAILAN URCUB

 NAROZENA :

Koupená ve věku 20 let na Slovensku,kde po úspěšné sportovní kariéře působila v chovu.Jeji potomkové mají kvalitní sportovní vlastnosti.Tady v Česku byl nejznámější jeji syn,,Lipan"po Saturn,který se učastnil i mezinárodních soutěží.Bukva se přivezla  připuštěná evropským šampionem krásy,plnokrevným Arabem Makram,po světovém šampionovi krásy Favor.

Bukva byla na svůj věk v kvalitní kondici,temperamentní,ochotně pracující pod dětmi,které u nás 3 roky trpělivě učila základům ježdění.Ve 23 letech se jí narodil hřebeček Brokát.V roce 2007 spolu s nim a dalšíma 4 koníka(Jamal,Lady,Candy,Cortez) přišla o život kvůli otravě,kterou do stáje dal nějaký nepřející člověk.

LUNA-SLOVENSKÝ ŠPORTOVÝ PONY

O : 4484 NAVARO 84 02460 89

M : 1682 BUKVA VP4 PO 4483 BRANCO (B98 s.v.)

NAROZENA : 23.8.1998

Narozena na Slovensku,odkud jsme ji koupili jako 5 letou neobsedlou,spolu s její matkou,kvalitní chovnou  tehdá 20 letou klisnou Bukvou.Luna je skokan.Už ve své 1.sportovní sezoně  se svým jezdcem Lukášem obsazovala v soutěžích přední místa.Nyní je Luna vynikající sportovní kobyla,která se každý rok učastní MČR dětí a pony ve všestrannosti i finále Zlaté podkovy kategorie pony.Soutěží  nejen ve  všetrannosti,ale  i v parkurech a nejen v pony soutěžích,ale i v kategoriích ,,ZM" a ,,Z".Zkušená a 6 let perfektní výsledky podávající Luna,má  u nás už 3. jezdce, Anetku Peštovou,která udělala licenci na podzim 2010.V sezoně 20011-své 1.společné sezoně se učastnily MČR ve všestrannosti - děti a pony i ZP.

Anetka nám začla studovat na střední škole,samozřejmě ,,konské" a nemá možnost se z Prahy za Lunou dostávat tak často,jak by chtěla a jak by pro sport bylo potřebné,proto s Lunou trochu jezdí Zuzka,ale Luna už nezávodí.

V sezoně 2015 se s Lunou hodně zkamarádila Katka Šimečková,uvidíme,jak to půjde dál.

V letošní sezoně 2016 se Luně věnuje hlavně Anička Vávrová.

Luna je pro ezonu 2017 volná.

 

 

WAIKIKI - WELSH-PART-BRED

O : VIDAR

M : LUNA po 4484NAVARO 84 02460 89

Narozena:

Kikinka je bojovnice,po zdlouhavých zdravotních potížích z ní vyrostla veselá,temperamentní klisnička.V budoucnosti snad ukáže,co podědila po svých kvalitních rodičích.

Kikině se od začátku roku 2015 začly věnovat Anička a Natka,už ji naučily chodit na lonži,se sedlem a minulý týden si na ni Natka sedla,Kiki spolupracuje!

Kiki je obsedlá,teď ji přiježďuje Zuzka a Kiki se opravdu snaží,je chytrá a reaguje na jemné pobídky.

V sezoně 2017 je Kiki připravena dělat radost z ježdění většímu dítěti,je přátelská,ochotná pracovat a učit se nové věci.

 

 

MACRAME-WELSH-PART-BRED

O : 3550 MACRAM B (FAWOR-2) S.V

M : 1682 BUKVA PO 4483 BRANCO(B 98 S.V.)

Narozena:20.4.2004

Temperamentní a vytrvalá Macrame se narodila u nás.Trénuje se Zuzkou a pokud se její vyjímečný temperament,který zdědila po tátovi, plnokrevném arabovi, povede zvládnout,učastní se letos nějakých parkurů a snad v budoucnu i military,jako její talentovaná polosestra Luna a v minulosti v pony sportu velice úspěšný polobratr Lipan.

V sezoně 2012 se Zuzka s Macrame učastnily několik VT ve skocích i Derby v Jihlavě,kde předváděly ,,rychlo závody",Macrame je fofrník,s tím se musíme smířit,hlavně že hezky a ochotně skáče a pokud se soustředí,předvede krásné drezurní chody.

V sezoně 2013 se snaží splnit kvalifikační podmínky pro účast na finále Zlaté podkovy v Humpolci v kategorii ,,Děti a pony",pro účast na Mistrovství ČR dětí a pony v military už mají podmínky splněny,gratulujeme!Nakonec se vše pro účast na finále Zlaté podkovy povedlo splnit,ale Zuzka se zranila a finále se tato dvojice nezučastnila,ale na MČR dětí a pony už byly-úspěšně dokončily a tim ukončily i společné závodění,Zuzka nám Macrame jednoduše odrostla a s tím už nic nenaděláme.Zuzka převezme na sezonu 2014 jiného koníka z naši stáje.

Macramka v sezoně 2014 neměla jezdce.

Vypadá to,že ani sezona 2015 nebude pro Macrame závodní,no uvidíme,je začátek roku!

Macrame pořád nemá jezdce,co nás mrzí,protože je to šikovná kobylka.

 

VARDES-A1/1

O : CERESTO

M : VOLTÁŽ po ROOKERY HILL (GB)

NAROZEN : 10.4.1999

Vardíkovi říkáme žertem,,omyl přírody".Po svých kvalitních sportovních předcích toho moc nezdědil.V raném mládí snad jezdil western,pak žil v turistické jízdárně,kde ale turisty vozit nechtěl a když se s nim snažila dcera majitelky sportovat,neuspěla.Koupili jsme jej v naději,že se to snad povede nám,ale Vardík má malé sportovní ambice a proto působí jako provozní kůň.Z nerváka,snažícího se kopat a kousat vše ve svém okolí se stal pomocí přirozené komunikace podle Patta Parelliho mazlík,který na hřbetu  vozí děti a nejraději jezdí na ohlávce.Byla možnost jej vidět i při vystoupeních ve westernovém městečku Stonetown.

V sezonách 2011 až 2014 dělal radost i ,,pomyšlení" účastníkům letního tábora,děti prostě Vardík miluje.Letos s ním na tábor počítáme už automaticky,ať má kluk radost!

V sezoně 2015 si Vardík zase užíval na letním táboře.Na podzim změnil majitele-má novou majitelku Katku,ale zůstal v domovské stáji.

Vardes odešel do jiné a pak zase jiné stáje,hodně štěstí,koníku.

 

 

PRIM- ČESKÝ SPORTOVNÍ PONY BEZ PP

NAROZEN : 22.2.2000

Prim je hvězda naší stáje.Narodil se u nás.Jeho rodiče před léty podávali kvalitní výkony s dětmi na Hobby závodech.Je přiježděn podle Patta Parelliho a umí různé triky a srandičky,které předvádí na oživení  konských  akcí, i ve westernovém městečku Stonetown.

Hned se svou 1.jezdkyní-Žandou,získal spoustu vítězství v parkurech i všestrannosti.Několikrát se učasnili finále Zlaté Podkovi v kategorii Pony i MČR ve všestrannosti v kategorii Děti a pony.Své úspěchy zopakoval i s 2.jezdkyní-Nelou.

Na Prima je zajímavý  pohled při dekorování na hobby soutěžích,kde v parkurech do 100cm  hravě poráží velké koně.Jeho rekord v soutěži,,skok mohutnosti" je 120cm a jeho KVH je 117cm!

Teď měl 2 sezony s oficiálním závoděním klid,učastnil se jen několik hobbíček a Hubertských jízd,kde exceloval,ale letos má opět malou jezdkyni-Katku,se kterou se mu doufáme zase povede zazářit.

S Katkou to nevyšlo,proto byl Primeček na sezonu 2014 propůjčen do JK GLOD Čejov,kde pro něj mají jezdkyni,přejeme jim hodně společných úspěchů!

Prim se s jezdkyní z JK Čejov úspěšně předvedl na několika závodech,gratulujeme!

Začátkem roku 2015 odcestoval ke Svitavám,Primeček byl zapůjčen do stáje Markéty Bártové kde bude učit jezdeckému umění malou slečnu-jeji dceru.

Sezonu 2016 prožije Prim na stejném místě,úspěšně se se svou malou jezdkyní účastňuje parkurových závodů.

Prim má v sezoně 2017 se svou jezdkyní první úspěšný start v military-3.místo,chystají se na MČR vparkurovém skákání.Hodně štěstí a úspěchů!

HURÁ!PRIMEČEK SE STAL SE SVOU JEZDKYNÍ MISTREM REPUBLIKY V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ DĚTÍ A PONY ZA ROK 2017.PRIMEČKU,JSEŠ ŠIKULA!

 

 

 

 

BLACK-ČESKÝ SPORTOVNÍ PONY BEZ PP

NAROZEN : 12.1.1993

Také Black,stejně jako Prim zažil za svoji sportovní kariéru spoustu závodů ve všestrannosti a parkurech,ze kterých si odvezl mnoho vítězství a titulů a připravil perfektní jezdce pro koňský sport.Se svým 1.jezdcem -Lukášem se učasnil finále soutěže Zlatá Podkova-1.ročníku v kategorii Pony.V dalších ročnících pokračoval s Žandou,pak Nelou.

Na hobby parkurech porážel  velké koně a umísťoval se hned za Primem.

Je přiježděný podle Patta Parelliho a společně s Primem baví lidi svými kousky na různých akcích.

Svou sportovní kariéru už ukončil a teď učí děti základům ježdění hlavně na letních táborových pobytech,které už mají dlouholetou tradici.

Black nám už zešedivěl,přibral a zpomalil,ale když vidí,že se jdou rozdávat mňamky,zbystří a přidá do kroku a běda,pokud se mu někdo pokusí dobrotu ukrást,to dokáže zloděje rychle vyprovodit,momentálně ho velice rozčiluje svou přítomností nová kobylka Claudie.

Black dělal učitele dětem I.a II. turnusu letního tábora 2017.Pak se z ničeho nic začal stranit koní a toporně chodit,proto měl klidový režim a na týden léčivo na bolest a zánět.Hned druhý den,se zdálo,že je mu lépe,6.den se zhoršil,přišel za ním pan doktor,dostával 10 hodin infuse,po půlnoci 14.8.2017 svůj boj o život vzdal.Představte si,že i kůň může dostat mrtvici.

Blečku,zůstalo nám po tobě spousta hezkých zážitků.Krásný pobyt na zelených pastvinách.

 

SYRIUS-ČESKÝ SPORTOVNÍ PONY BEZ PP

pony bez PP,narozen 15.5.2007

Jezdecký oř našich menších členů.Občas tvrdohlavý,na vyjížďkách skotačivý potomek poníků,které v našem klubu před léty soutěžily s dětmi hlavně v parkurovém skákání a dostizích.

Jelikož děti z našeho JK odrůstají a poníci svou velikost nemění,jsme nuceni se s těmi menšími rozloučit.Syrius má teď domov o 3 vesnice dál.Samozřejmě jsme s majiteli v kontaktu.

 

NYK-NORICKÝ KŮŇ

O : 2677 NÝR

M : 41/376 GITA PO 652 GALEN

NAROZEN : 25.5.2009

Jediný tažný kůň v našem klubu je  pohodář,kamarád a mazel, který si rád pokládá hlavu na rameno nejblíže stojícího člověka a při hlazení blaženě zavírá oči.Vloni o prázdninách  ochotně vozil na hřbetu malé děti.Těší se oblibě  hlavně kvůli bohaté hřívě,kterou děti rády češou a upravují.Na podzim se Nyk začal učit chodit v postroji a samostatně bez koní.Teď už to zvládá i s zapraženou pneumatikou a až sleze sníh,čeká ho učení  ve voze.Věříme,že i to proběhne bez problémů,Nyk je prostě ochotný se učit a nic ho nevyvede z jeho klidu-teda jenom hra na honěnou s Blackem a mrňouskem Ričím.

Dle očekáváni se Nyk naučil chodit ve voze bravurně během 2 týdnů,je to pašák a pracant.Má radost z každé práce,ať už je to tahání dřeva,vozu,nebo vození v sedle.Svou ochotou dělal radost dětem na táboře.Oproti roku 2011 se letos mohly vozit nejenom na jeho hřbetu a to i bez sedla a uzdečky,ale i ve voze-viz fotky v rubrice ,,nabízíme"-tábor 2012.

 

 

Nyk nám zmohutněl,je z něj už ,,kus"koně.Letos za ním opět přijela kamarádka Anička až z Karviné.Věnuje mu kousek z prázdnin každý rok,co k nám přišel,myslím,že letos bylo na společné  vyjížďy opravdu hezké počasí.

Máme smutnou zprávu,Nyk nám v řijnu 2013 uhynul na otravu javorem,i když měl lékařskou pomoc okamžitě,nebylo to nic platné,na tuhle otravu ještě neexistuje lék,Nyku,chybíš nám!

 

RICKY-SHETLANDSKÝ PONY BEZ PP

NAROZEN : 19.4.2004

Drobeček Ričí je maskotem naší stáje.Je tady pro radost těch úplně nejmenších a někdy pro starost těch největších,protože je to nevyléčitelný útěkář.Když si uzmyslí,že se z pastviny dostane,určitě se mu to nějakým způsobem po chvilce povede a pak nastane lov,který ve většině případů končí jeho vítězstvím.

Ričí letos změnil majitele,teď bude dělat radost 2 malým holčičkám.

Dostali jsme zprávu,že Ričí bude v sezoně 2016 soutěžit s holčičkama na VT v kategoriích ,,s vodičem",hodně štěstí!

 

 

 

AMONAR-A1/1

O : DARA MONARCH (GB)

M : ARCOLA po AMYNDAS(IRE)

NAROZEN : 28.5.1996

Amoušek je bývalí dostihák.Teď už dlouhá léta  soutěží ve všestrannosti a parkurech,kde podavá excelentní výkony momentálně s Lukášem,jeho výkonnost ve všestrannosti jsou 2* a v parkurech stupeň obtižnosti,, L".V mládí zažil od lidí nehezké jednání,které se na něm podepsalo.Je nervózní a k lidem nedůvěřivý,ale když si na někoho zvykne,je to přátelství napořád.Co má Amoušek opravdu rád,jsou mláďata-koňská i lidská.Naše stáj je na něj pyšná a přejeme mu jěště pár tak úspěšných sezon jako doposud.

Letos v  sezoně 2013 dostal Amonar novou jezdkyni-Zuzku,zučastnili se spolu kvalifikačních závodů Zlaté podkovy na Dvorečku a na Panské Líše a mají splněné podmínky pro účast na finále v Humpolci,gratulujeme!

Finále v Humpolci se sice kvůli zranění Zuzky nekonalo,v závodění se pokračovalo na podzim,tahle dvojice se nám kvalifikovala na MČR ve všestrannosti v kategorii,,Děti" a na závodišti v Borové obsadila 3.místo,gratulujeme!

V sezoně 2014 nám Amonar se Zuzkou opět úspěšně reprezentovaly klub.

V sezoně 2015 Amonar nastoupil na zasloužený důchod.Chodí si po pastvině,na procházky,občas je mu dopřána masáž,ve vedru koupel.

Amoušku,díky za všechny úspěchy.

 

 

 

VACIDARA-A1/1

O : DARA MONARCH(GB)

M : VACILA po CHIAVARI(IRE)

NAROZENA : 28.2.2002

 Amonarova polosestra má za sebou úspěšnou dostihovou kariéru.Do naší stáje byla koupená pro závody ve všestrannosti a parkurech,na které ji začala připravovat jezdkyně,která si koupila vlastního koně,proto ji převzal jiný jezdec,ale Vacinka měla smůlu,že situace se zopakovala a tak ještě nedostala moc možností dosáhnout  úspěchů.Přejeme ji hodně štěstí s novou jezdkyní,která se jí pečlivě věnuje.V sezoně 2011 spolu získaly v Borové v kvalifikačním kole Zlaté Podkovy 3.místo.Rokem 2012 se Vacka proplácala,jeji jezdkyně Majka měla úraz,takže sportovní sezona byla pro ně krátká.Letos-2013 působí Vacka jako ,,záložní kůň",jezdci se věnují mladým koním.

Na sezonu 2014 převzala Vácu Zuzka.S Macrame už závodit ve všestrannosti nebude-odrostla nám ji,tak aby měla k dispozici 2 koně,přibyla ji k Amonarovi jeho polosestra.Uvidíme,jak si budou spolu rozumět,Vacina není na ježdění jednoduchá.

Spolupráce funguje!Zuzka s Vácou se probojovaly na MČR ve všestrannosti,kde na Borové v kategorii mladších juniorů obhájily 3.místo,gratulujeme!

Kvůli studiu nám v sezoně 2015 Zuzka omezila závodění,chodí za koníkama ,,pro radost".Vacka je připuštěná.

Letos o prázdninách čekáme přírustek,viď,Vacko.

 

Tak už jsem tady!

CANTI

Nar:20.7.2016

O:Canturino

M:Vacidara po Dara Monarch

1.5.2017 Vacko,myslíme na tebe.

 VINONA-A1/1

O:DARA  MONARCH

M:VINCORA

NAROZENA:

Vinča je koupená vloni v létě.Je to polosestra Amonara a Vacidary.Běhala na dráze,pak byla ježděná westernově a než přišla k nám,byla využívaná k chovu.My jsme si nejdříve z ní plánovali taky nějakého potomka,ale nakonec ji začla jezdit Žanda a připravuje ji na letošní sezonu na sportování.Pokud se osvědčí,nebude to jeji poslední sportovní sezona.

Zima 2012 přinesla Vinče vážný úraz,sport pro ni zkončil,koncem léta jsme ji po poradě s doktorem připustili,teď v létě 2013 čekáme přírůstek po hřebci Gin Fitz..

Naše,,modelka-kuk"!

HURÁ-je to kluk!!!2.8.2013 se Winče narodil hřebeček Gino.Od třetího dne nám ukazuje,jak umí skákat.

PALETT- A1/1

O:BACAR

M:PUBLICITE po Saint Cyrien

NAROZENA:25:5:2006

Palletka je koník z malé stáje,za kterou se pár krát zučastnila dostihu a odjela Hubertskou jízdu,takže moc zkušeností se sportem a vůbec způsobem ježdění,které provozujeme nemá.Je ochotná se učit a už se trošku jeji temperament Majce,která s ni trénuje,povedlo dostat směrem,který potřebujeme.Uvidíme,co přinese čas?!

V letošní sezoně 2013 jezdí Pallet slušně militarní závody v kategorii ,,ZL"

V sezoně2014 jezdí Pallet kategorii ,,naděje".Učastnila se s Majkou a stájovými kolegy Latty a Lukášem MČR družstev za oblast Vysočina na Panské Líše,kde obsadili 3.místo v den narozenin obou jezdců,spousta důvodů k oslavě!

V sezoně 2015 Pallet hezky postoupila,jezdí sMajkou všestrannost v kategorii ,,stříbrná podkova".

Začátkem sezony 2016 Pallet změnila majitele a odešla do jiné stáje.Majka se na ni chodí dívat.

 

 

 

RAGLÁN-A1/1

O : BECCARI(USA)

M : RADIOLA po MILL POND(FR)

NAROZEN : 4.3.2002

Ragi je u nás od lonského léta,takže se s námi a my s ním teprve seznamujeme. Má za sebou dostihovou minulost,jezdil krátce i za jiný sportovní klub všestrannost,nestihl ještě pobrat moc zkušeností a tak uvidíme,jak příjme nového jezdce a jiný druh tréninku a jakých výsledků dosáhne. Vkládáme do něho velké naděje.

V sezoně 2013 jezdí Ragi militarní závody v kategorii ,,Stříbrná Podkova",kde má splněné kvalifikační podmínky pro finále v Humpolci.Drezura ho moc nebere,dokáže i šlapat po vlastních nohách,ale cross jo!Žádná překážka není problém,Ragi nemá pud sebezáchovy,do všeho se vrhá s myšlenkou,,nic není nemožné!"

V sezoně 2014 se Ragi učastnil military minimálně,byl na několika parkurových závodech.Koncem léta změnil majitele,se svou novou jezdkyní si spolu moc dobře rozumějí,jak říká jejich trenér p.Příhoda

Začátek sezony 2015 a už máme z Ragiho radost.na Panské Líše byl se svou jezdkyní na military vyhodnocen v crose jako nejlepší dvojice.

 LATTY-A1/1

O:BECCARI(USA)

M:LIGHT BLAZE po Jagmin

NAROZENA:2.4.2008

Raglánová polosestra je ještě takové nezkušené mimi.Je mladá a se vším se zatim jenom seznamuje.

V sezoně 2012 měla jeji jezdkyně Majka úraz,takže Laty moc zkušeností neztihla získat,v sezoně 2013 ji začla trénovat Majka,kvůliu studiu neměla tolik času,kolik ji plánovala dát,proto ji po krátké době dala trénovat a jezdit Lukášovi,který s ní jezdí military v kategorii,,Naděje".Mají splněné kvalifikační podmínky na finále v Humpolci,Na Panské Líše obsadila 5.místo.

Sezona 2014 je úspěšná,Latty s Lukášem podávají dobré výsledky.Potěšila nás účast na MČR ve všestrannosti seniorů 3.místo,účast na MČR družstev-za oblast Vysočina,také 3 místo,účast na finále Zlaté podkovy-kategorie ,,SP".

Sezona 2015 se pěkně rozbíhá,Latty už má kvalifikace na finále ,,Zlaté podkovy".

Finále se nekoná z důvodu falešné březosti.

V sezoně 2017 změnila majitele,teď bude se svým jezdcem závodit hlavně v parkurovém skákání.

Sezona s Danem Buschacherem se Lattynce vydařila.Sice na opracovišti předvádí cirkusové kousky,aby všichni viděli,kdo tam je,ale na závodišti už je soustředěná a podává výkony,, za pentle."

 

.CLAUDIE irský tinker

Nar:28.6.2014

 

 TIFFANY

Nar.2012

O:Picco

M:Tinker

 

 

 

 

 
© betty.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma